Autoret Postuar nga vizional

vizional

23392 Postimet 0 COMMENTS

SHBA-BE përshëndesin marrëveshjen

Pas OSBE, Ambasada e SHBA në Tiranë dhe zyra e Bashkimit Europian në vendin tonë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes kryeministrit Rama dhe...

“Dukagjini Meat”, një biznes shqiptar i suksesshëm në Michigan

  Një ditë në marketin më të madh të përpunimit dhe tregtimit të mishit në Detroit “Dukagjini Meat” Nga Eglantina Alliaj Shqiptarët kanë arritur të jenë të...

Pse Europa “pushtoi” botën

Nga Robert Fulford  Kina shpiku barutin, dhe bota arabe shënoi përparime të rëndësishme në fushën e matematikës. Por pse ishte Evropa ajo që doli  në...

Zbulohet paketa ”McAllister Plus”: Këto janë 20 pikat e propozimit amerikan

Zbulohet paketa ”McAllister Plus”: Këto janë 20 pikat e propozimit amerikan Zbardhen 20 pikat e plota të propozimit të zyrtarit amerikan Hoyt Brian Yee ndaj...

Horoskopi, e mërkurë 17 maj 2017

Dashi   Në kohën e lirë që keni në dispozicion gjatë kësaj të mërkure do të mundohuni ti jepni zgjidhje një situatë delikate. Në aspektin  privat...

PS-PD, negociatat ne piken zero…

Palët politike janë kthyer edhe njëherë në pikën zero. Edhe pse dita e sotme ishte një dite e ngjeshur takimesh dhe pritej një marrëveshje...

Sadiku transferohet te klubi nga Liga e Kampionëve

  Armando Sadiku është i gatshëm për një transferim të madh. Armando Sadiku edhe në sezonin e ardhshëm mund të mbetet në Zvicër. Ai ka...

Vitamina që simulon lumturinë

Serotonin është një kimik që ndihmon në transmetimin e sinjaleve nga një zonë e trurit në një tjetër. Ndikon në një sërë funksionesh psikologjike...

Veliaj: Qytetarët të bëhen pjesë e zgjedhjes së administratorëve të pallateve

Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit për bashkëpronësinë dhe ‘administratorët e pallateve’, i cili synon krijimin e një rrjeti punonjësish të përzgjedhur...

Bashkia Tiranë kosto të madhe për spitalin veterinar në ...

Vrasja e qenve pa pronar, dëshmi, fakte, foto dhe video Nga Sabina Veizaj Janë  33 punonjës që  paguhen në  spitalin veterinar të  Kombinatit, me financim të...