Autoret Postuar nga vizional

vizional

23397 Postimet 0 COMMENTS

PS-PD, negociatat ne piken zero…

Palët politike janë kthyer edhe njëherë në pikën zero. Edhe pse dita e sotme ishte një dite e ngjeshur takimesh dhe pritej një marrëveshje...

Sadiku transferohet te klubi nga Liga e Kampionëve

  Armando Sadiku është i gatshëm për një transferim të madh. Armando Sadiku edhe në sezonin e ardhshëm mund të mbetet në Zvicër. Ai ka...

Vitamina që simulon lumturinë

Serotonin është një kimik që ndihmon në transmetimin e sinjaleve nga një zonë e trurit në një tjetër. Ndikon në një sërë funksionesh psikologjike...

Veliaj: Qytetarët të bëhen pjesë e zgjedhjes së administratorëve të pallateve

Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit për bashkëpronësinë dhe ‘administratorët e pallateve’, i cili synon krijimin e një rrjeti punonjësish të përzgjedhur...

Bashkia Tiranë kosto të madhe për spitalin veterinar në ...

Vrasja e qenve pa pronar, dëshmi, fakte, foto dhe video Nga Sabina Veizaj Janë  33 punonjës që  paguhen në  spitalin veterinar të  Kombinatit, me financim të...

Donjeta Musolli, avokatja më e re në komunitetin shqiptar të Michigan-it

Donjeta Musolli, do të jetë avokatja më re në komunitetin shqiptar të Michigan-it në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Donjeta Musolli,  bija e prindërve...

Gjuha shqipe e Diasporës, festë në Selanik

Mbahet Seminari X i mësimit plotësues të gjuhës shqipe në Greqi Nga Anila Kadija   Muaji Maj shënoi një bashkëpunim të shkëlqyer të mësuesve në Greqi. Dhe...

Ambasadori zviceran: Ka ikur koha e ekstremeve të kolektivizimit të detyruar

“Shqipëria flet”, projekti i strukturave komunitare   Çështja e përfaqësive vullnetare të komuniteteve në Shqipëri ka marrë vëmendje kohët e fundit. Një ligj i ri për...

Studimi: Çfarë thonë shkencëtarët për nxehjen e shpejtë të rajoneve polare

Shkencëtarët do ta intensifikojnë studimin e rajoneve polare të Tokës në kuadër të fushatës dyvjeçare për përmirësimin e parashikimeve të motit global dhe për...

Si i përgjigjen Edi Ramës dy zonjat demokrate…

Voltana-Shpjegim për inatin e Edvin Ramës! Shënim nga Albina Deda   Deputetja demokrate Albina Dede së bashku me kryebashkiaken e Shkodrës Voltana Ademi e përshëndesin në këtë...