Autoret Postuar nga vizional

vizional

23396 Postimet 0 COMMENTS

SHKD: Reforma Zgjedhore të përmbushë pritshmëritë e qytetarëve, dhe jo...

Shoqata për Kulturë Demokratike (SHKD), një nga organizatat që ka monitoruar të gjitha proceset zgjedhore në vend që nga viti 1992 dhe një ndër...

Kina dhe Gjermania forcojnë marrëdhëniet dypalëshe. Ky zhvillim konfirmohet në takimin...

Nga Artur Nura   Sa më shumë që koplikohen zhvillimet globale dhe interesat antagoniste në rajone të ndryshme të globit, aq më shumë rëndësi merr roli...

Prindi, aktori kryesor në procesin e edukimit/ Nga Ana Llazo

Roli i prindit është parësor në procesin e edukimit por edhe të mbarëvajtjes së ecurisë së rezultateve në procesin e të nxënit. Prindërit duhet...

Historia dhe veprimtaria patriotike e Kapo Lamçe Dautaj dhe Veledin Dautaj...

Në emisionin Autokton të autores Anila Ahmataj u trajtua historia dhe veprimtaria patriotike e Kapo Lamçe Dautaj dhe Veledin Dautaj. Pamja përrallore e këtij territori...

Çelësi gjigand që do të sfidojë legjendën e Rozafës në hyrje...

Nga Artur Nura   Në një ndërmarrje metalike në Laç, në mënyrë krejt të heshtur, po ndërtohet Çelsi magjik e gjigand i artistit shqiptaro – italian,...

Drejtësia e pavarur është garanci për mbrojtjen e të drejtave të...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani priti prokurorin e përgjithshëm të Mbretërisë së Spanjës z. Álvaro García Ortiz, që po zhvillon një vizitë...

Manastirliu Me Mësuesit Në Britani: Ju Jeni Ambasadorët Më Të Mirë...

Nga Anila Kadija   Ministria e Arsimit dhe Sportit, znj. Ogerta Manastirliu e cila ndodhet për një vizitë pune në Britaninë e Madhe ditën e sotme...

Mediat britanike shkruajnë për ankthin që mbizotëron në Pallat për Charles...

Shtypi britanik shkruan për ankthin intensiv që mbizotëron në pallat, pas problemit shëndetësor me kancerin që po përballet mbreti Charles. Në të njëjtën kohë,...

Gjuetari i eklipseve diellore, njihuni me 105-vjeçarin që pret të shohë...

Ndërsa të tjerët pyesin nëse do të shohin ndonjëherë një eklips diellor qoftë edhe një herë në jetën e tyre, 105-vjeçari LaVerne Bisher nga...

Retë e pluhurit të Saharasë ‘jashtëzakonisht intensive’ godasin Evropën. Agjencia e...

Një re pluhuri “jashtëzakonisht intensive” nga Sahara po vazhdon rrugëtimin e saj nëpër Evropë. Shtëllunga e madhe e pluhurit ka udhëtuar në pjesën më...