Autoret Postuar nga vizional

vizional

23397 Postimet 0 COMMENTS

Kanë- Nicole Kidman mbretëresha e bukurisë

Në Festivalin e Kanës 2017 vazhdohet të ëndërrohet. Edhe falë mbërritjes së të bukurës Nicole Kidman që magjepsi të gjithë me të parën e...

Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që mposht Everestin

Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në botë “Everest”. “Sot në të gdhirë në 22...

Mediat e huaja flasin për prejardhjen e Ritës pas “BBMA”

Rita Ora tregoi trupin e saj në një fustan i cili lartë kishte ngjyrë të bardhë, kurse poshtë ishte rrjetë e zezë. Ajo u...

“Pavlefshmëria e listave’, Dojaka: Kërkojmë pushimin e çështjes

  Partia Aleanca Popullore është tërhequr nga ankimimi për shpalljen të pavlefshme në Kolegjin Zgjedhor të listave të kandidatëve për deputet të regjistruara me 29...

Brokoli ndihmon luftimin e inflamacioneve

Brokoli është ndër perimet më të rekomandueshme të cilat duhet të jenë çdo herë pjesë e tryezës suaj, për shkak të vlerave të larta...

PROFILET/ Kush janë ministrat teknikë të qeverisë Rama

  Kryeministri Edi Rama pranoi propozimet e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për 7 emrat e rinj të qeverisë së tij. Më poshtë profilet e...

Kodheli, me gratë e Hasit: Punimet artizanale do t’i japin frymë...

“Prioritet rrugët, shkollat dhe vendet e punës” Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Kukësit për zgjedhjet e kësaj vere, znj. Mimi...

Interviste/ Flet kandidatja e PAA për qarkun Kukës, Merita Hoxha Brati:...

  E fortë, këmbëngulëse, e palodhur në shërbim të komunitetit dhe fuqizimit të gruas. Prej shumë vitesh e angazhuar me shoqërinë civile për projektet për...

Gjenevë: Rekord botëror, për një diamant në formë të zemrës

  Diamanti i quajtur "Legjenda" është vlerësuar për shitje mes 14 dhe 20 milionë dollarëve. Diamanti më i madh, i cilësuar si “i përsosur”, ka...

Trofeu i Docutiff shkon në Meksikë

Festivali Ndërkombëtar i Dokumentarit Docutiff 2017 e ka dërguar trofeun e tij të edicionit të tretë në Meksikë. Në ceremoninë e ndarjes së cmimeve...