Berisha: Ja çfarë ndodh te ALUIZNI në Durrës

Berisha: Ja çfarë ndodh te ALUIZNI në Durrës

140
0

Ish kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një statusi në FB, i referohet denoncimit të një qytetari dixhital, dhe thotë se në ALUIZNI-n e Durrësit ka ndodhur sulm me gaz lotësjellës. Ai akuzon Lefter Kokën basghkë me të birin se po grisin dosjet.  “Qytetari dixhital denoncon: Sulm kriminal mafioz me gaz lotjselles ne Aluiznin e Durresit. Lexoni me poshte mesazhin e sapo mberritur.  Pershendetje Doktor. Sapo po ndodh tani me Durres ne zyrat e Aluizmit esht hedhur gaz lotsjelles. Ambulancat ikin e vijn duke cuar personelin ne spital. Dua te theksoj qe ish drejtori i aluizmit sot ka dhen dorehqen por gjith diten me grupin e tij te LSI dhe bashke me te birin e Lefter Kokes po grisin dosje pa fund. Deri sa ndodhi kjo e fundit tani. Duhet urgjent te nderhyje prokuroria”-shkruan në statusin e tij zoti Berisha.