Vizita ‘blic’ e Ramës në Greqi, zbulohet misteri pse shkoi

Vizita ‘blic’ e Ramës në Greqi, zbulohet misteri pse shkoi

742
0

Kryeministri Edi Rama ka bërë të enjten një vizitë blic në Trikalla, në Greqi. Ai ka ngrënë drekë dhe ka pirë kafe i vetëm në një nga restorantet e njohur të qytetit, sipas mediave greke.

Por, cila të ketë qënë arsyeja e vizitës private, ku Rama shfaqet në shoqërinë e truprojave?

Media greke zbulon vizitën sekret të Ramës në Greqi/ Shoqërohet nga Erion Veliaj

Historianit Arben Llalla, që ka ngritur pyetjen “Por përse ishte Rama në Trikalla?”, po vetë ka dhënë dhe një mendim:  Ishte për të marë pjesë si Mbrojtës i Ortodoksisë Greke në meshën e një murgu në një Monastirë.

 

Ka shumë mundësi që Edi Rama në Trikalla të ketë marë pjesë në meshën e Madhe për Shën Maria, dita e 9 e Virgjëreshës Maria.

Çështja është pse ai e mban të fshehtë, sepse mirë bëri që mori pjesë në këtë meshë e cila u zhvillua nga ora 9.00 -12.00. Tek e fundit Edi Rama i përketë besim ortodoks dhe është Legjion Mbrojtës i Ortodoksisë Greke. Hajde Rama përgështroje nëse ta mban…”, e sfidon në fund Llalla.