Tags Posts tagged with "Tërmeti"

Tag: Tërmeti

Tërmeti, Blendi Fevziu: Shteti është gabim në çdo gjë!

I ftuar në emisionin “Mos i fol Shoferit” në RTV Ora, gazetari i njohur Blendi Fevziu ka treguar sesi e përjetoi ai tërmetin dhe...

Zbardhen EMRAT/ Tërmeti, 17 urdhër-ndalime, mes tyre ish-drejtori i ALUIZNI-t, në...

     Zbardhen disa nga emrat e personave të shoqëruar sot në Policinë e Durrësit, pasi prokuroria ka prerë 17 urdhërarreste për disa funksionarë në institucione...

Tërmeti, një kambanë alarmi për pallatet shumëkatëshe mbi kënetën e Shëngjinit....

  Zona Lezhë -Ulqin përgjatë gjithë bregdetit është me sizmicitetin më të lartë në vend me një magnitude maksimale 7.0 sipas hartave të mikrozonimit  që...

Tërmeti, Çuci publikon SHIFRAT: 525 pallate të dëmtuara, 6500 persona në...

  Mbledhja e qeverisë mëngjesin e sotëm ka nisur me fjalën e ministrit Bledi Çuçi, pasi kryeministri Edi Rama do të jetë pjesëmarrës në Samitin...

Tërmeti, ‘Daily Mail’ shkruan për solidarizimin e Rita Orës dhe Bebe...

Prestigjozja britanike 'Daily Mail' i ka dedikuar një artikull solidaritetit dhe ndihmave që dy këngëtaret e shqiptare me famë botërore, Rita Ora e Bebe...

Tërmeti, Bashkia e Tiranës miraton dëmshpërblimin për 507 familje. Ja lista...

  Bashkia e Tiranës ka miratuar sot listën prej 507 familjesh që do të marrin shpërblim financiar për dëmet e shkaktuara në banesat e tyre...

Tërmeti, Meta i kërkon qeverisë të ftojë në ndihmë Agjencinë Ndërkombëtare:...

  Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë që të thërrasë zyrtarisht Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike për llogaritjen e dëmeve që la pas...