Zbardhen EMRAT/ Tërmeti, 17 urdhër-ndalime, mes tyre ish-drejtori i ALUIZNI-t, në Durrës

Zbardhen EMRAT/ Tërmeti, 17 urdhër-ndalime, mes tyre ish-drejtori i ALUIZNI-t, në Durrës

454
0

 

 

 Zbardhen disa nga emrat e personave të shoqëruar sot në Policinë e Durrësit, pasi prokuroria ka prerë 17 urdhërarreste për disa funksionarë në institucione shtetërore që dyshohet se kanë përgjegjësi për sigurinë e ndërtesave që u shembën në tërmetin e 26 nëntorit.

Mes tyre janë dy ish-drejtues të ALUIZNI-t, Arben Isaku, Flamur Gjuzi, si dhe inxhinierë, arkitektë dhe kolaudatorë.

Gjuzi ka qenë i shpallur në kërkim për tjetërsim prone, kurse Arben Isaku, ish drejtori i Legalizimeve në këtë qytet, është numri 2 i Partisë Socialiste në Durrës.

Policia ka ndaluar drejtorin e Kovalishencës në Durrës, Ahmet Doda si dhe nëndrejtorin Kujtim Hasa.

Në Komisariat janë shoqëruar edhe Aldo Dakovelli dhe Artemis Malko.