Sulmi terrorist në Londër/ Reagon Donald Trump: Të ndalohen udhëtimet!

Sulmi terrorist në Londër/ Reagon Donald Trump: Të ndalohen udhëtimet!

103
0

Kreu i Shtëpisë së Bardhë Donald Trump, nëpërmjet një postimi në Twitter ka reaguar për sulmin terrosit që tronditi Londrën.

Trump shprehet i gatshëm të ndihmojë Anglinë në këto ditë të vështira për të .Ai ka ngritur edhe shqetësisimin se shtetet duhet të ofrojmë më shumë siguri dhe duhet të jenë më vigjilente në ditë të tilla.

Gjithashtu sipas tij, duhet të ndalohen udhëtimet si një nivel shtesë të sigurisë.

“Ne duhet të jemi të zgjuar, vigjilentë dhe të fortë. Ne kemi nevojë për gjykatat që të na kthejnë të drejtat tona. Ne kemi nevojë për ndalimin e udhëtimit si një nivel shtesë të sigurisë. Çfarëdo që Shtetet e Bashkuara mund të bëjnë për të ndihmuar në Londër dhe U.K, ne do të jemi atje – Jemi me ju. zoti bekoftë!”, shkruan Trum

 

loading...