Sot shi në të gjithë vendin, në kodrina dhe shtrëngata

Sot shi në të gjithë vendin, në kodrina dhe shtrëngata

331
0

Sot  ne gjysmën e qarqeve të vendit pritet të ketë reshje mesatare, deri lokalisht intensive në disa prej tyre. Ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve, reshjet priten të jenë të dobëta, deri lokalisht mesatare. Në zona shumë të kufizuara të çdo qarku reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate, më të mundshme në pjesët kodrinore-malore sot.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 24 °C

në vendet e ulëta: 17 / 25 °C

në vendet malore: 10 / 18 °C

 

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.