Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

368
0

Sipas Insitutit të Gjeoshkencave sot (e martë, dt.08) nuk priten reshje në të gjithë vendin. Reshjet do të jenë më të shumta sot pasdite.

 

TEMPERATURAT

 

Sot (e martë, dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 13 / 25 °C

 

në vendet e ulëta: 12 / 27 °C

 

në vendet malore: 5 / 16 °C.

ERA

Sot (e martë, dt.08) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë kryesisht në veri dhe bregdet.

auto_m21570483880.jpg