Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

358
0

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, edhe gjatë ditës së martë moti do të jetë i kthjellët dhe me temperatura të larta.

Parashikimi:

Reshjet

Të martën nuk priten reshje, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

 

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 19 / 26 °C

 

në vendet e ulëta: 18 / 30 °C

 

në vendet malore: 12 / 28 °C.

 

Era

 

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_70339177_1445209132299595_8112928746647846912_o1568668748.jpg