Moti e martë, 14 Janar 2020

Moti e martë, 14 Janar 2020

323
0

Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e vlerave të larta barike. Për pasojë moti PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor gjatë paradites.

 

Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori shqiptar , duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

 

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes POR mbeten kostante në meditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C në zonat malore deri në 15°C bregdeti.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe det me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

 

Shperndaje