Autoret Postuar nga vizional

vizional

23322 Postimet 0 COMMENTS

Patozi: Inkurajoj fort çdo faktor që ndihmon zgjidhjen e krizës

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në fb, pse nuk është I pranishëm në takimin me zyrtarin e lartë...

Të përpunosh ndjesinë për të zgjedhur pozitiven

Intervistë me artisten Elina Duni në Londër Nga Anila Kadija Në The guardian të 20 dhjetorit 2012, kritiku Joan Fordham, shkruan për albumin Matanë malit (ECM)...

10 kompanitë audituese – Lista zyrtare e atyre që do certifikojnë...

Ministria e Financave zbardhi listën e 10 kompanive që do të bëjnë certifikimin e deklaratave tatimore të biznesit. Në një procedurë që zgjati disa...

iPhone 8 do të jetë celulari më i shtrenjtë në botë

Të gjithë mezi po presin të shohin se çfarë veçori të reja do të sjellë iPhone 8, por një hulumtim i ri nga Simona...

13 reklama mahnitëse që i lënë konkurrentët e tyre pa asnjë...

Nuk është sekret se shumica e njerëzve i urrejnë reklamat. Madje, të gjithë e ndërrojmë edhe kanalin në TV gjatë pushimeve të reklamave, pasi...

Zyrtari i lartë amerikan nis takimin me Ramën, Basha merr me...

Zv.ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, mbërriti në Tiranë për një përpjekje te fundit për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe...

Punët që mund t’i “rrëmbejmë” Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe...

Shqiptarët, populli me më pak makina në Europë

Me gati gjysmën e popullsisë që jeton në fshat, shqiptarët renditen si populli i fundit në Europë për sa i përket numrit të veturave...

Ç’po ndodh me projektin TAP në Shqipëri

Projekti i Gazsjellësit Trans Atlantik (TAP) po merr formë dhe punimet në territorin e Shqipërisë po ecin me ritme të shpejta. Burime nga ministria...

Franca në pritje të një kryeministri

Menjëherë pas betimit, presidenti i ri francez, Emmanuel Macron do të emërojë sot kryeministrin para se të niset në Berlin, shenjë e prioritetit të...