Tags Posts tagged with "Parashikimi i motit"

Tag: Parashikimi i motit

Parashikimi i motit, ja zonat ku do ketë shira sot

Kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë në të gjithë territorin. Pasditja fuqizon vranësirat duke sjellë shira të përkohshëm në zonat malore dhe shira...

Parashikimi i motit, ja ku pritet të bjerë shi

Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare gjatë paradites në gjithë territorin. Por pasditja fuqizon vranësirat në vend, kryesisht në Veri dhe zonat Juglindore ku priten...

Parashikimi i motit, 1 Mars 2018: Bora ia lë vendin shiut,...

Dita e Enjte, 01 Mars: Vendi ynë do të mbetet me mot te paqëndrueshem, me vranësira dhe rreshje shiu përgjatë Ultësires Perëndimore, ndërsa në...

Parashikimi i motit, e enjte 4 janar 2018

Orët e para të ditës mbeten me kthjellime të shkurtra por me vranësira të shpeshta dhe reshje afatshkurtra në pjesën më të madhe të...

Parashikimi i motit, nga nesër temperaturat ulen në mënyrë drastike

  Duke filluar që nga dita e mërkurë, temperaturat do të fillojnë të bien ndjeshëm në vend. Dita e sotme do të jetë me temperaturë...

Parashikimi i motit, ja sa do të arrijnë temperaturat maksimale

Vendi ynë do të dominohet nga masa ajrore të qëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot kryesisht të kthjellët. Here pas here do të...