Parashikimi i motit, nga nesër temperaturat ulen në mënyrë drastike

Parashikimi i motit, nga nesër temperaturat ulen në mënyrë drastike

125
0

 

Duke filluar që nga dita e mërkurë, temperaturat do të fillojnë të bien ndjeshëm në vend. Dita e sotme do të jetë me temperaturë maksimale deri në 30 gradë celsius, ndërsa nga nesër temperatura do të bjerë në 23 gradë celsius. Dita e nesërme gjithashtu do të karakterizohet nga reshje në pjesën më të madhe të vendit dhe deri në fundjavë do të kemi mot të paqendrueshëm. Gjatë ditës së dielë pritet edhe një ngritj e lehtë temperaturash duke arritur në 26 gradë celsius.

 

loading...