Parashikimi i motit, ja zonat ku do ketë shira sot

Parashikimi i motit, ja zonat ku do ketë shira sot

509
0

Kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë në të gjithë territorin. Pasditja fuqizon vranësirat duke sjellë shira të përkohshëm në zonat malore dhe shira të izoluar në zonat Qendrore. Sipas Meteoalb orët e mbrëmjes lokalizojnë shirat në ekstremin Juglindor, ndërsa pjesa tjetër e vendit mbetet  kryesisht me kthjellime. Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi 45 km/h ng drejtimi Verior, ndërsa në det dallgëzimi ngitet me 3 ballë. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë, më e ndjeshme rritja pritet në Ultësirën Perëndimore.