Parashikimi i motit, ja ku pritet të bjerë shi

Parashikimi i motit, ja ku pritet të bjerë shi

330
0

Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare gjatë paradites në gjithë territorin. Por pasditja fuqizon vranësirat në vend, kryesisht në Veri dhe zonat Juglindore ku priten edhe shira afatshkurtër. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit vijojnë konstante gjatë mëngjesit ndërsa mesdita do të sjellë një rritje të lehtë të temperaturave në vend. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzim 2 ballë.