Tags Posts tagged with "Moti e enjte"

Tag: Moti e enjte

MOTI e enjte, 18 Shkurt 2021

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera të larta të presionit atmosferik me qëndër në Mesdhe duke kushtëzuar mot të qëndrueshëm në vendin tonë. Moti...

Moti e enjte, 4 shkurt 2021

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira, të cilat do të jenë më të theksuara në veriperëndim. Në veriperëndim reshjet e shiut parashikohen fillimisht të dobëta...

MOTI e enjte, 23 Janar 2020

Pa reshje shiu dhe temperatura që ulen RESHJET Nuk priten reshje. TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 3 / 13 °C në vendet e...

MOTI e enjte, 5 dhjetor 2019

  RESHJET Priten reshje të dobëta në pjesën qëndrore dhe në jug të vendit. Në jug- lindje të vendit reshjet do të jenë në formën e borës. TEMPERATURAT Temperaturat...

MOTI e enjte, 28 nëntor 2019

  RESHJET Nesër (e enjte, dt.28) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet pritet të jenë intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, mesatare në qarqet Dibër,...

MOTI e enjte, 31 tetor 2019

RESHJET Surprizat e motit/ Mos harroni çadrat! Muaji tetor mbyllet me shi Priten reshje të dobëta pothuajse në të gjitha qarqet. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare...

MOTI e enjte, 24 tetor 2019

RESHJET Nuk priten reshje në të gjithë qarqet TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 25 °C në vendet e ulëta: 13...

Moti e enjte, 29 gusht 2019

RESHJET Priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Korçë ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje. TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të...