MOTI e enjte, 31 tetor 2019

MOTI e enjte, 31 tetor 2019

424
0

RESHJET

Surprizat e motit/ Mos harroni çadrat! Muaji tetor mbyllet me shi

Priten reshje të dobëta pothuajse në të gjitha qarqet.

Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Durrës, Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër.

Në zona të kufizuara të qarqeve, reshjet do të jenë në formë shtrëngate, më të mundshme në bregdetin jugor dhe terrenet malore jugore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 20 °C

në vendet e ulëta: 14 / 22 °C

në vendet malore: 8 / 16 °C

ERA:

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet dhe në territoret malore veriore.

Shperndaje