MOTI e enjte, 5 dhjetor 2019

MOTI e enjte, 5 dhjetor 2019

440
0

 

RESHJET

Priten reshje të dobëta në pjesën qëndrore dhe në jug të vendit.

Në jug- lindje të vendit reshjet do të jenë në formën e borës.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 14 °C

në vendet e ulëta: 4 / 13 °C

në vendet malore: -3 / 6 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet ajo pritet të fryjë deri e fortë.

Shperndaje