SHERR NE KUVEND/ Deputetët e PD dhe PS përplasen në komision për...

SHERR NE KUVEND/ Deputetët e PD dhe PS përplasen në komision për Erion Veliajn

371
0

Ka degjeneruar mbledhja e Komisionit të Medias ku në rend të ditës ishte një dëgjesë me ministren Kumbaro për teatrin Kombëtar. Në mbledhje ka shkuar edhe Veliaj. Kryetarja Vokshi ka kërkuar që ai të dalë jashtë. Dhe pas 45 minutash debate dhe kërkesës së vazhdueshme për ta nxjerr jashtë nga garda është ngritur në këmbë Flamur Noka. Deputeti i PD u afrua tek Veliaj, por në ballë dolën deputetët e PS. Ata qendrojnë të gjithë në këmbë, ndërsa mes tyre oficerët e gardës. Veliaj vijon të qendrojë në mbledhje.