Parashikimi i motit, e shtunë 27 korrik 2019

Parashikimi i motit, e shtunë 27 korrik 2019

188
0

RESHJET

Në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Pasdite, në zona të kufizuara të qarqeve në lindje të vendit mund të shfaqen reshje në formën e shtrëngatës.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21/ 31 °C

në vendet e ulëta: 20 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 30 °C

ERA

Era do të vazhdojë të fryjë e lehtë, por deri mesatare gjatë pasditeve (për momente të shkurtra deri e fortë), sidomos në qarqet e veriut dhe të bregdetit.