Parashikimi i motit, 7 qershor 2019

Parashikimi i motit, 7 qershor 2019

310
0

 

Moti do të mbetet me diell e vranësira të pakta deri mesatare kryesisht në zonat malore dhe në Jug të vendit. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8m/sek në bregdet.

 

Temperaturat do të jenë me rritje, duke arritur vlerat minimale dhe maksimale në zonat malore 14/28°C, në zonat e ulëta 16/32°C dhe në zonat bregdetare 16/30°C.

Shperndaje