Parashikimi i motit, 6 gusht 2019

Parashikimi i motit, 6 gusht 2019

142
0

Territori shqiptar vijon të mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura relativisht të larta deri në pasdite, ku në ekstremin Verior pritet të ketë kalime vranësirash.

Temperaturat e ajrit vijojnë rritjen si në vlera minimale dhe në ato maksimale, duke u luhatur nga 15  °C deri në 36 °C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

loading...
Shperndaje