Parashikimi i motit, 24 korrik 2019

Parashikimi i motit, 24 korrik 2019

182
0

               Orët e paradites së sotme karakterizohen nga moti i kthjellët dhe i nxehtë në të gjithë territorin e vendit por pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të lehta e kalimtare në të gjithë zonën malore lindore.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit mbeten konstante duke bërë që maksimalja në rang vendi të arrijë deri në 39°C. Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë

Shperndaje