Moti për ditën e mërkurë, 25 shtator 2019

Moti për ditën e mërkurë, 25 shtator 2019

177
0

 

Dita e mërkurë dt 25 Shtator  mot do tëjetë  me kthjellime dhe kalime vranësira të pakta në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         7/18°C 
Zonat e  ulëta           11/28°C
Zonat  bregdetare   15/28°C

E Martë  24 Shtator 2018