Ja këngëtari shqiptar që i ngjan aktorit turk tek Diamante dhe Dashuri...

Ja këngëtari shqiptar që i ngjan aktorit turk tek Diamante dhe Dashuri (FOTO)

2701
0

9gaq9v_1474210395-4870097

Ai është prej pak vitesh pjesë e muzikës shqiptare, por ka fituar shumë famë për shkak të zërit të veçantë që ka.

Bëhet fjalë për Kastriot Rexhën, ose Majk siç të gjithë e njohin me emrin skenik. Por këngëtari nga Kosova ka një ngjashmëri të madhe me një nga aktorët turk majft të njohur për publikun shqiptar.

Në një krahasim të fotove të tyre që Express sjell, vihet re mjaft thjeshtë ngjashmëria mes tyre.

Saygin Soysal është bërë mjaft i njohur në telenovelën turke “Diamante dhe Dashuri” ku luan rolin e personazhit Fatih. /Gazeta Express/