Infektohet pas dozës së parë të vaksinës Dr. Pëllumb Pipero; ja si...

Infektohet pas dozës së parë të vaksinës Dr. Pëllumb Pipero; ja si është gjendja e tij shëndetësore

66
0

Aktualisht mjeku pëllumb Pipero ka deklaruar se pasi pati disa simptoma 2 ditë më parë vendosi të bënte tamponin dhe doli pozitiv ndaj covid-19.

Aktualisht ai ndodhet në shtëpi dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas Piperos dalja pozitive e tamponit mund të jetë si pasojë e vaksinës që ai bëri përpara 2 javësh.

Ekspertët në botë kanë deklaruar që vaksina jep efekt imuniteti kryesisht pas dozës së dytë të vaksinës. Pipero u vaksinua pas doktoreshë Najada Çomos e cila ishte e para dhe pas kryeministrit Edi Rama.

loading...