FOTO/ Dështime protokollare në pritjen e Biden në Kosovë, Thaçi nervozohet me...

FOTO/ Dështime protokollare në pritjen e Biden në Kosovë, Thaçi nervozohet me gruan e tij

557
0

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden u prit me nderime të larta shtetërore nga Garda e Nderit e Forcës së Sigurisë së Kosovës, pas arritjes në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Me të zbritur nga avioni “Air Force Tëo”, Biden dhe bashkëshortes së tij Jill, i kanë uruar mirëseardhje në Kosovë Presidenti Hashim Thaçi dhe Zonja e Parë, Lumnije Thaçi.

Mediat kosovare raportojnë se gjatë ceremonisë zyrtare janë vënë re disa dështime protokollare.

Parakalimi i presidenteve të të dy vendeve është zhvilluar pa intonimin e himnit shtetëror, ndërsa ka qenë i theksuar edhe nervozizmi i zonjës së parë të Kosovës, Lumnije Thaçit, e cila dukej thuajse tërësisht e shpërqendruar.

Në një moment, Presidenti Thaçi i tregon i nervozuar vendin me gisht.

thaci-lumja-sakte-2400x1524_c-1-620x330