FOTO/ Beteja e grave angleze për veshjen më të bukur

FOTO/ Beteja e grave angleze për veshjen më të bukur

582
0

Yorkshire Ebor Festival është një prej eventeve me të rëndësishme në Angli.

Edhe pse është një prej eventeve më të mëdha në kalendar, Festivali Yorkshire Ebor Festival bëhet edhe më intersant kur nis zyrtarisht.

Fokusi i këtij eventi është kryesisht tek veshjet që garueset përzgjedhin, por pa lënë anash edhe stolitë, aksesortë e ndryshem që ata përdorin.

Zonjat dhe zonjushat i shpalosën më së mirë vetëm ato që munden, pra këmbët dhe krahët e tyre elegantë dhe me ndonjë tatu, sepse për sa i takon pjesës tjetër mbizotërojnë fundet serioze dhe shik, si dhe kapelet shumëngjyrëshe prej aristokratesh.

Shperndaje