ërplasje në Drejtorinë e Policisë në Tiranë, banorët e Unazës së Re...

ërplasje në Drejtorinë e Policisë në Tiranë, banorët e Unazës së Re sulmojnë policët për shoqërimet

122
0

Është tensionuar situata te Drejtoria e Policisë së Tiranës, ku kanë mbërritur banorët e Unazës së Re.

Banorët janë grumbulluar në protestë para drejtorisë dhe kanë sulmuar policët, të cilët nuk i kanë lejuar të futen brenda ambienteve.

Ata kanë thyer me forcë njërën derë të drejtorisë së policsë, ndërsa efektivët i kanë zbrapsur. Protestuesit janë të shoqëruar nga ish-deputeti i opozitës Klevis Balliu.

Banoërt e Astirit kërkojnë lirimin 3 protestuesve të shoqëruar gjatë ditës së sotme.

zsdgfhjkl.png

sdvgfbhj.png