Drejtori i DASH vjen në Tiranë, takim me liderët politikë (Zbardhet agjenda)

Drejtori i DASH vjen në Tiranë, takim me liderët politikë (Zbardhet agjenda)

275
0

Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik ka mbërritur në Tiranë.

Ndërkohë është zbardhur edhe agjenda e takimeve që do zhvillojë me liderët politike.

Mësohet se zyrtari amerikan do të zhvillojë një takim në orën 11:00 me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçin.

Më pas në orën 14:00 do të jetë në selinë blu, me krYetarin Lulzim Basha.

Në orën 15:30 Kostelancik, takohem me Kryemadhin. Ndërsa në orën 17:00 zyrtari do të ketë takimin me kryeminstrin Edi Rama.

Në fokus të takimet që zyrtari amerikan do zhvillojë me liderët politikë në vend do të jetë kriza e thellë politike.