Zjarr në një pallat në Paris, 7 të vdekur e 25 të...

Zjarr në një pallat në Paris, 7 të vdekur e 25 të plagosur (Foto)

434
0

Të paktën 7 persona kanë humbur jetën dhe 25 të tjerët janë plagosur si pasojë e një zjarri të rënë në një pallat tetë katësh në Paris. Lajmi u bë i ditur nga mediat franceze të cilat citojnë zjarrfikësit e kryeqytetit francez të. Ato raportojnë se në mesin e të plagosurve ka edhe 3 zjarrfikës. Sipas tyre zjarri ra rreth orës 1:00 të mëngjesit në një pallat të viteve ’70. Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit por sipas mediave franceze ai është tëpër i madhe dhe mund të ketë edhe viktima të tjera. Zjarrëfikësit janë ende në flakë me zjarrin për shuarjen e tij.