Zbulohen detaje nga vrasja makabre në Vlorë, ja lidhja mes dy vrasësve

Zbulohen detaje nga vrasja makabre në Vlorë, ja lidhja mes dy vrasësve

395
0

 

Të tjera detaje janë zbuluar nga ngjarja e ndodhur në Vlorë në muajin janar ku dy persona dogjën në banesë nënën dhe djalin. Nggjarja e cila fillimisht u dyshua si aksidentale, u zbulua se ishte një vrasje në bashkëpunim. Nusja e viktimës Hysnie Hoxhallari në bashkëpunim me të dashurin e saj Kasëm Pirjasi, kanë dhunuar në banesë Olsi Hoxhallarin dhe nënën e tij S.H dhe më pas i kanë vë flakën shtëpisë për fshehjen e provave. Të dy autorët vranë në bashkëpunim vjerrën e Hysnies si edhe burrin e saj. Policia ka zbuluar se mes dy autorëve kishte një lidhje jashtëmartesore, e cila dyshohet të jetë edhe shkak për këtë konflikt.