Vrasja që tronditi Korçën, kush është 30 vjeçari që u qëllua me...

Vrasja që tronditi Korçën, kush është 30 vjeçari që u qëllua me PLUMB në kokë (FOTO-EMRI)

427
0

Publikohet fotoja e 30 vjeccarit që mbeti i varrë mbrëmjen e djeshme në qytetin e Korçës. Viktima është Altin Balliu, 30 vjeç, banues në Slabinjë të Pogradecit. Ndërkohë, policia bën me dije se është identifikuar edhe autori, por emri i tij nuk bëhet me dije për arsye hetimi, ndërsa po punohet për kapjen e tij. 30 vjeçari  është qëlluar me plumb në syrin e majtë. Trupi i pajetë u gjet brenda një automjeti në lagjen 10 të qytetit që njihet ndryshe si lagja e “Francezëve” dhe është shtrirë në tokë nga banorët e lagjes. Dyshohet se i riu është qëlluar pasi kishte dalë nga një lokal ku ishte konfliktuar fizikisht me disa persona të tjerë.