VIDEO/ Raporti i Komisionit të Venecias, Presidenca : Kur Mimi nxjerr sekretin...

VIDEO/ Raporti i Komisionit të Venecias, Presidenca : Kur Mimi nxjerr sekretin para kohe

177
0

Presidenca ka reaguar sërish pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias për Presidentin. Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, ka publikuar një prononcim të deputetes Mimi Kodheli në News24 më 10 shtator, ku thotë se ‘Komisioni mendon se ka një shkelje të Kushtetutës”. Pra, deklarata e Kodhelit është bërë pa dalë opinioni paraprak i Venecias. Kujtojmë se më 10 shtator delegacioni nga Komisioni i Venecias ishte në Tiranë dhe nuk kishte përfunduar takimet.

“Kur Mimi nxjerr sekretin para kohe…ha ha 😂”, shkruan zëdhënësi Tedi Blushi.

https://www.facebook.com/blushited/videos/10157564184132760/