Ulen temperaturat, mësoni si pritet të jetë moti sot

Ulen temperaturat, mësoni si pritet të jetë moti sot

235
0

Sipas Insitutit të Gjeoshkencave ditën e sotme (e martë dt.29) nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

TEMPERATURAT

Sot (e martë dt.29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 20 °C

në vendet e ulëta: 12 / 21 °C

në vendet malore: 6 / 20 °C

ERA

Sot (e martë dt.29) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_m21572301586.jpg