U betua se do mbyllte televizionin nëse humb PDK, Baton Haxhiu përlotet...

U betua se do mbyllte televizionin nëse humb PDK, Baton Haxhiu përlotet live

341
0

“Nëse nuk fiton Kadri Veseli, mbyll televizionin”. Kështu do të shprehej disa javë më parë gazetari i njohur në Kosovë, Baton Haxhiu. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme kur kreu i PDK, Kadri Veseli doli publikisht duke pranuar humbjen, Haxhiu është parë i përlotur në ekranin e Klan Kosovës.

Sakaq, në mediat kosovare ka nisur edhe sulmi ndaj Haxhiut. Shumë prej tyre shkruajnë se tashmë gazetarin nuk ka kush e sponsorizon, pasi ka frike se Gjykata Special do t’ia mbledh shokët e tij të cilët janë akuzuar për vrasje të rivaleve të tyre politikë dhe të tjerë gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

auto_batoinsddff1570399878.png