Tirona, ke ëndrrat tona’, Alketa lë pushimet me kosto marramendëse dhe kthehet...

Tirona, ke ëndrrat tona’, Alketa lë pushimet me kosto marramendëse dhe kthehet për të votuar

296
0

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu është larguar prej disa ditësh nga Shqipëria dhe ka qenë duke pushuar në një vend përrallor së bashku me familjen e saj.Mirëpo, ditën e sotme nëpërmjet një postimi Alketa ka zbuluar se i është dashur të lë pushimet dhe të kthehet në Shqipëri në mënyrë që dhe ajo si gjithë qytetarët të votojë për zgjedhjet lokale.

Alketa ka publikuar një foto ku shihet në qendrën e saj të votimit dhe pranë saj ka shkruar: “U ktheva ne Tirane per te votuar! Tirona, ke ëndrrat tona. Jeton orët e vona, E d.je.gu.r, sido të jesh, Ti je e jona. Kjo është Tirona jonë, Tirona e kontradiktës, E l.uf.të.s e paqes, E errësirës dhe e dritës, Mashtrimit, të vërtetës Shpifjes, interesit, E qejfit dhe e stresit, E ahengut dhe biznesit.”, përfundon moderatorja