Tërmet në Maqedoni

Tërmet në Maqedoni

393
0

 

Lëkundjet sizmike kanë goditur mbrëmjen e sotme Shkupin, kryeqytetin e Maqedonisë. Tërmeti ka qenë i lehtë me magnitudë 2.6 i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qenë 12 kilometra në periferi të Shkupit. Nga lëkundjet sizmike që ranë rreth orës 19:30 nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale.

Shperndaje