TËRMET në Kosovë, ja sa ishte magnituda që shkaktoi lëkundjet

TËRMET në Kosovë, ja sa ishte magnituda që shkaktoi lëkundjet

293
0

Një tërmet me magnitudë 3.4 i shkallës Richter ka goditur Kosovën vetëm pak minuta më parë.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 2 kilometër, çka ka shkaktuar edhe lëkundje të forta. Epiqendra e tërmetit u lokalizua 8 kilometra nga Shkupi dhe 82 kilometra nga Prishtina.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale, ndërkohë që neësbomb do t’ju mbajë të informuar në vazhdim.