Të qeverisur nga një tufë penisësh/ Nga Basir Çollaku

Të qeverisur nga një tufë penisësh/ Nga Basir Çollaku

294
0

Të qeverisur nga një tufë penisësh

 

Mos e rruaj k..

Mos e çaj k..

Mos të të haj k..

Ata janë k..

Ku pyesim ne per rata k..

Nuk na plas k..

Kryeministër, ministra, deputetë, të cilët nuk mbajnë vetëm duart në xhepat e pantallonave afër gishtit të 11, por flasin me të në dorë apo tjetër diku shëtitës nëpër trup. Kanë fjalët e tij, oreksin e tij, mendjen e tij dhe punët e tij. Kjo është tufa jonë qeverisëse, e cila me penis në dorë ka çarë udhën zgjedhore. Një tufë koqesh dhe komshinjsh bashkëngjitur të këtyre objekteve, kanë vendosur për fate shqiptaresh nga viotit 2013 dhe deri më tani, duke ushtruar dhunë të tejskajshme për të mos ndaluar. Ata e kanë leksikun, fjalorin, bisedat, tek rrypi i pantallonave dhe poshte deri te gjunjët. Kaq segment mendor dhe investim ligjor ka pasur mazhoranca në zgjedhje. Kryefjala e tyre është i q… këtë dhe i q..atë. Kështu muhabetesh më bythe dhe para saj, kanë bërë ministra e deputetë, drejtorë e zyrtarë, duke mos lënë mënjanë aspak të parin e tyre, kryeminstrin e vendit. Edi Rama, Damian Gjknuri, Sajimir Tahiri, Ulsi Mania, Robert Aga, Xhemal Qefalia, Gramoz Ruçi, Ymer Lala, një tufë burrash tek flasin vetëm për koqe, ndërsa numëronin votta për kandidatin e tyre, të cilin e bën ngjashëm me fjalorin e përditshëm. Ky është targeti kreut të qeverisë dhe në britmat e tij të shpeshta me vartës.

Sepse ka një problem serioz

Së pari

U kemi rënë në qafe Emiljano Shullazit, Dritan Dajtit, Lul Berishës, Astrit Avdylit, Frrokëve, Ndokëve, e shumë të tjerëve të këtij tregu criminal. Ata në maksimumin e përshëndetjes, shkonin deri të du vllai, hajt vllai. Kurrënjëri prej tyre nuk fliste kaq pis, kaq shëmtuar, kaq arrogant, kaq legenërisht, sa këta të emërtuar burra zyrash shtetti.

Së dyti

 

Duhet një shkoqitje serioze. Bernd Boshard dhe Luigi Soreca, Johanes Hahn, Mogjerini, a e kuptojnë sa mbresëlënëse është biseda e pushtetarëve, të cdilët ata u rrinë gatitu duke sheqerosur buzëqeshjen,. Besojmë lehtësiosht se dhe këto të dy e dinë se çfarë janë koqet dhe penisët, bythët, pjesët e tjera erotikë zgjedhore. Shqiptarët nuk e meritojnë të qeverisen nga një tufë penisësh mbi shpatulla, të cilët janë menderosur dhe mafiozë moçalesh livadheve të drogës.

Së treti

Mendoni se sa llogari bankare, sa miliarda dollarë kanë bërë këto koqe, të cilët kanë pushtuar fatet e vendit dhe hargalisen sit ë paudhë. Kjo është tepsia, kusia,. Si mundesh të presësh ardhmëri për familjet shqiptare nga këta që për mjes, drekë, darkë, thonë dhe mbajnë në gojë, k, k, b. Nëse tryeza e tyre flet vetëm për k,,e koqe, atëherë në krye të tyre dhe të qeverisë duhet të jetë një kryek..dhe kryekoqe..

Zoti mos i faltë…