Sot temperatura përvëluese, ja sa shkon termometri

Sot temperatura përvëluese, ja sa shkon termometri

130
0

Ditën e sotme pritet që temperaturat të arriijnë deri në 38 gradë. Ndërkohë, sipas asaj që raporton IGJEUM, ekziston mundësia që në zona të thella të ketë edhe reshje shiu.

 

Parashikimi:

 

RESHJET

 

Sot në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

 

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot pasdite.

 

TEMPERATURAT

 

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 23 / 36 °C

 

në vendet e ulëta: 22 / 38 °C

 

në vendet malore: 15 / 27 °C

 

ERA

 

Sot era pritet të forcohet, për të arritur deri e fortë.

loading...