Shtyhet data! Ministrja Evis Kushi zbulon DATËN se kur fillon shkolla pas...

Shtyhet data! Ministrja Evis Kushi zbulon DATËN se kur fillon shkolla pas Vitit të Ri

161
0

Pas përfundimit të pushimeve të Krishtlindjeve dhe Vitit të ri, Ministrja Evis Kushi ka bërë të ditur se mësimi do të fillojë më 11 janar.

E pranishme në Pushtec, Kushi deklaroi se ky është një vendim i marrë në bashkëpunim me Komitetin e Ekspertëve.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Në bashkëpunim me Komitetin e Ekspertëve kemi vendosur që pas pushimeve të fundvitit shkolla të nisë në datën 11 janar dhe jo në 4, siç parashikonte urdhri i mëparshëm”, u shpreh Kushi.