Shkrumbohet makina e parkuar pranë banesës, dyshohet i qëllimshëm

Shkrumbohet makina e parkuar pranë banesës, dyshohet i qëllimshëm

217
0

Shkrumbohet nje makine e parkuar prane baneses. Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te mengjesit ne Elbasan.

Sipas policise, nga zjarri eshte shkrumbuar mjeti “Pasat”, në pronësi të shtetasit E.Ç. i cili ishte i parkuar në rrugë pranë banesës.

“Nga hetimi paraprak dyshohet se zjarri është i qëllimshëm”– njofton policia.

Informacioni paraprak

Në orët e para të mëngjesit në Elbasan, ka rënë zjarr në mjetit tip “Pasat”, në pronësi të shtetasit E.Ç. i cili ishte i parkuar në rrugë pranë banesës.

Si pasojë mjeti është djegur pjesërisht.

Nga hetimi paraprak dyshohet se zjarri është i qëllimshëm, grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autoritoëve.