Sa do na favorizojë moti për Vitin e Ri? Del parashikimi për...

Sa do na favorizojë moti për Vitin e Ri? Del parashikimi për ditët e fundit, ja sa do shkojnë temperaturat

192
0

 

Për të gjithë ata që ishin të interesuar se di do jetë moti për Vitin e Ri, Meteoalb njofton se do të jetë i kthjellet por i ftohte. Këto kushte atmosferike do të mbozotërojnë deri per vitin e ri ne vendin tone, perjashtuar zonat malore ku gjate fundjaves do te kene rreshje te pakta debore. Megjithese me kthjellime, temperaturat vijojne te ulen per shkak te masave ajrore me origjine veri-verilindore. Kjo do të bëjë që gjatë fundjaves dhe dites se hene temperaturat te zbresin ne -6 gjatë mengjesit ne zonat malore, deri ne 10°C mesdita.