Rikthehet makthi i tërmeteve në Greqi, lëkundja e fuqishme 4.5 ballë “shkund”...

Rikthehet makthi i tërmeteve në Greqi, lëkundja e fuqishme 4.5 ballë “shkund” ishullin e bukur

186
0

Është rikthyer sërish makthi i tërmeteve në Greqi. Mediet raportojnë se ishulli i bukur grek, Zakynthos, është tronditur nga një lëkundje e fuqishme 4.5 ballë të shkallës Rihter.

foto galeri

 

Ndërkohë, ky ishull i godit edhe tri ditë më parë nga një tjetër lëkundje më e lehtë, 3.9 ballë i shkallës Rihter, me një gjatësi fokale prej 46 km.

 

Sipas Institutit Gjeodinamik, dridhjet sizmike të së enjtes ishin 11.4 km fokale dhe 37 km në jug-perëndim të Zakynthos.