Reshje shiu, erëra të forta, parashikimi i motit për ditën e sotme

Reshje shiu, erëra të forta, parashikimi i motit për ditën e sotme

221
0

Vendi ynë do të mbetet gjatë paradites me vranësira dhe reshje shiu e dëbore, ku më të dukshme reshjet do jenë në zonat veriore.

Mesdita sjellë përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që herë pas here të kemi intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 12°C.