Pushimet e Dua Lipës një reklamë për Shqipërinë; Ja çfarë shkruan “Daily...

Pushimet e Dua Lipës një reklamë për Shqipërinë; Ja çfarë shkruan “Daily Mail”

107
0

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa prej disa javësh tashmë po kalon pushimet në jugun e vendit tonë. Ajo po qëndron këtu bashkë me të dashurin e saj modelin Anëar Hadid, prindërit, motrën dhe vëllain. Fillimisht Dua Lipa  u fotografua rrugëve të Tiranës pasi zhvilloi fillimisht disa takime me drejtuesit e vendit, kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj. Më pas ajo mbajti një konferencë për shtyp para gazetarëve, ku zbuloi disa detaje nga karriera e saj dhe planet për të ardhmen. Ndërsa prej 1 jave ndodhet në jug të Shqipërisë dhe gjithashtu kjo ka shërbyer si një reklamë shumë  emirë për turistët që duan të vizitojnë vende të reja. Media prestigjoze “Daily Mail’, ka shkruar për pushimet e saj dhe vendet e bukura që ka treguar: